Nasz Patron
Anna Dymna, z domu Dziadyk, od 24 listopada 2014 roku jest Patronem naszego Przedszkola.
(ur. 20 lipca 1951 w Legnicy) – polska aktorka teatralna i filmowa.
PIĘKNA DUSZA, WIELKIE SERCE, ZNAKOMITA AKTORKA I WSPANIAŁY CZŁOWIEK
Założycielka i prezeska fundacji "Mimo Wszystko", członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz Rady Programowej Radia RMF Classic. Jest matką chrzestną sztandaru 2. Korpusu Zmechanizowanego im. Władysława Andersa, pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana” oraz Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1990 jest wykładowczynią na tej uczelni. Od 1973 związana z krakowskim Narodowym Starym Teatrem.
Działalność charytatywna
W społeczne działania na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia Anna Dymna angażowała się na długo przed założeniem własnej fundacji. Prócz niesienia pomocy indywidualnej, uczestniczyła m.in. w kwestach Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenia „Wielkie Serce”, fundacji „Mam Marzenie”, fundacji „Nuta Nadziei” i fundacji „Akogo”. Od 2006 roku jest ambasadorem Stowarzyszenia Debra Polska „Kruchy Dotyk”, skupiającego osoby cierpiące na Epidermolysis Bullosa.
W 1999 rozpoczęła współpracę z Fundacją im. Brata Alberta i jej prezesem ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, pomagając m.in. przy realizacjach inscenizacji teatru „Radwanek”, którego aktorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkańcy schroniska w podkrakowskich w Radwanowicach. Od tamtej pory, poświęcając swój prywatny czas, reżyseruje i pisze scenariusze do wszystkich przedstawień „Radwanka”. W 2001 roku była także pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana”, którego coroczny finał – dzięki staraniom aktorki - ma miejsce na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.
We wrześniu 2003 roku założyła w Krakowie fundację „Mimo Wszystko”. Funkcję prezeski organizacji od początku sprawuje społecznie. Pierwotnym celem fundacji było utrzymywanie Warsztatów Terapii Artystycznej i opieka nad ich 26 podopiecznymi, mieszkańcami Schroniska im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach, którzy, na mocy zmiany przepisów prawnych, utracili prawo do korzystania z Warsztatów Terapii Zajęciowej finansowanych przez budżet państwa.
Obecnie Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomaga wielu osobom chorym i z niepełnosprawnościami w całej Polsce, a także koordynuje pracę wolontariuszy. Ponadto wybudowała i prowadzi dwa nowoczesne ośrodki terapeutyczne-rehabilitacyjne: Warsztat Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie i „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.
Działalność Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została uhonorowana: Dyplomem Benemerenti (wyróżnienie Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego), Pro Infantis Bono (nagroda Rzecznika Praw Dziecka RP), „Lodołamaczem 2007” (nagrodą Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych) oraz tytułem „Sukces Roku 2007 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” (nagroda Miesięcznika „Menedżer Zdrowia").
Nadanie placówce imienia Anny Dymnej oraz Jubileusz 30 –lecia przedszkola
Dzień 24 listopada był dla nas niezwykły , ponieważ świętowaliśmy dwa ważne wydarzenia. Było to Nadanie placówce imienia Anny Dymnej oraz Jubileusz 30 –lecia przedszkola
Chcąc przekazać następnym pokoleniom jak najlepsze dziedzictwo, nasze Przedszkole zdecydowało przyjąć za Patrona osobę, którą wszyscy znamy, lubimy i cenimy nie tylko za osiągnięcia artystyczne, ale przede wszystkim za to jakim jest człowiekiem.
Oficjalne uroczystości odbyły się na terenie Dworu Czeczów w Bieżanowie.
Po nich w przedszkolu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
Oto opis tych wydarzeń zamieszczony na stronie internetowej Fundacji Mimo Wszystko