O Przedszkolu

Samorządowe Przedszkole nr 35

im.A.Dymnej w Krakowie

Organem prowadzącym Przedszkole jest Gmina Miejska Kraków

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest

Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie

Inspektor Danych Osobowych:

Dominik Strzębak, mail: inspektor6@mjo.krakow.pl

Przedszkole zostało otwarte 1 września 1984 roku. Znajduje się z dala od zgiełku ruchliwych ulic, otoczone dużą ilością zieleni. Posiada własny, duży i bezpieczny ogród. Nasza placówka jest miejscem, w którym wychowujemy, uczymy i opiekujemy się dziećmi w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Przestronne sale są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wykształceniem dwukierunkowym i specjalistycznym czuwa nad właściwym rozwojem i kształtowaniem osobowości dziecka. Nasi nauczyciele to ludzie kreatywni, dla których priorytetem jest wychowanie dziecka komunikatywnego i otwartego na świat. Bogata oferta edukacyjna dostosowana jest do wieku i możliwości dziecka z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i aktywności. Proponujemy zajęcia plenerowe, wyjazdy rekreacyjne jednodniowe. Oferujemy zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, taniec towarzyski, język angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne.  Nasi wychowankowie zajmują wysokie miejsca w konkursach i przeglądach artystycznych.

Dzieci naszego przedszkola są świadome przynależności narodowej poprzez ukierunkowane działania wychowawczo- dydaktyczne. Znają tradycje, zwyczaje i sztukę ludową naszego regionu, która jest częścią historii i kultury narodowej. Odczuwają wspólnotę z innymi narodami, poprzez znajomość ich historii, kultury i obyczajów. Czują się zintegrowanymi i pełnowartościowymi mieszkańcami Europy i Świata.

Stwarzamy sytuacje wychowawcze, które uczą tolerancji, przynależności narodowej, odpowiedzialności, szacunku dla innych, umiejętności wyrażania własnej emocji i twórczego działania. Wykorzystujemy w tym celu nowatorskie metody i formy pracy. Poprzez zabawę, małe formy teatralne, żywy kontakt ze sztuką, działalność plastyczno-techniczną, spotkania z ludźmi świata kultury oraz przedstawicielami różnorodnych grup zawodowych rozwijamy zainteresowania wychowanków.

W bieżącym roku szkolnym prowadzimy 3 oddziały ogólnodostępne i 2 oddziały integracyjny dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Od 1992r. prowadzimy 2 oddziały w terenie mieszczące się w bloku przy ulicy Teligi 17. Jest to idealne miejsce pobytu dla dzieci, które lepiej czują się w mniejszej grupie rówieśników. Przytulne sale, domowa i ciepła atmosfera pozwalają czuć się pewnie i bezpiecznie. Od września 2023 będą funkcjonowały 2 oddziały ogólnodostępne i 1 oddział integracyjny.
PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZINACH 6:30 - 17:00.

Samorządowe Przedszkole 35 przy ulicy Lilli Wenedy 7 czynne jest w godzinach od 6.30 do 17.00.

Oddział przy ulicy Teligi 17 czynny jest od 7.00 do 17.00.